Dünden Bugüne AYİSK

Dünden Bugüne AYİSK  

 1980 Yılı başlarında spora gönül veren kişilerce oluşan grubumuz bir çok sosyal aktiviteyi yürütmeye ve bununla birlikte yeni fikirler üretmeye başlamıştır. Nihayet 1984 yılında sporun alt yapısı olan yüzmeyi  seçerek Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübünü kurmuştur.

 Kuruluşundan itibaren Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübü öncelikle çocuklarımıza sporu sevdirerek ve onlara sağlık, başarı, takım ruhunun önemini benimseterek sosyal ve dengeli gençler olarak yarınlara hazırlamayı amaç edinmiştir. Bu nedenle  Kulüp çalışmaları sırasında Ankara'daki yüzme sporu için mevcut tesislerin ne denli yetersiz olduğunu görerek uzun planda olsa Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübünün kendisine ait spor kompleksinin yapılması planlanmıştır.  Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübü bir taraftan yetiştirdiği sporcuların Ankara'daki mevcut tesislerden daha fazla yararlanmasına  çalışırken diğer taraftan da kuracağı spor tesislerini gerçekleştirmek için yoğun çaba içine girmiştir.

 1986 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden Gölbaşı-Haymana yolu 6. Km. de 49 yıllığına Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübü adına 30 dönümlük arazi tahsisini sağlamış oldu. Ne var ki arazimiz 1990 yılından itibaren yeni kurulan çevre koruma kapsamına alındı 2000 yılında ancak bu korumadan kurtulabildi.Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübü 30 dönümlük arazisi üzerinde öncelikle suyu sevdiren çeşitli yaş gruplarına animasyon amaçlı ünitelerin oluştuğu su kaydıraklarını bu yıl içinde gerçekleştirdi. Keza buna bağlı olarak her üniteye ait yüzme havuzları ve müştemilatı Eylül ayı içinde tamamlanmış oldu.  Kurulduğundan beri Kulübümüz yaklaşık 1500 gence yüzme sporunu öğretmiştir. Büyük özverili çalışmaları sonucunda 150'e yakın özürlü çocuğumuzu da yüzme sporuna kazandırmıştır.  Ayrıca, Kulübümüz spor - sağlık ve çevre konulu paneller, toplumsal içerikli Tunalı konferansları, çeşitli sergiler , geziler ve eşli yemekler düzenleyerek sosyal ve kültürel amaçlı üyelerine  katkılarda bulunmaya çalışmaktadır.

Duyurular

Üye Girişi

Çevirimiçi Kullanıcılar

18 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi